Start Otoczenie

Otoczenie

1. Park Botaniczny Siedem Drzew

Dom w Starym Parku położony jest na terenie 3-hektarowego Parku Botanicznego „Siedem Drzew”. Ten niezwykły park składa się z szeregu ogrodów tematycznych połączonych ze sobą plątaniną ścieżek. Przez cały rok można podziwiać w nim bogactwo różnorodnych drzew, kwiatów i krzewów. Na całym terenie parku znajdziemy również wiele elementów architektury ogrodowej takich jak altany, trejaże, ławki oraz elementy wodne: stawy, kaskady, strumyki i fontanny. Na dzieci czeka boisko gier, labirynt oraz oryginalny plac zabaw.

2. Restauracja Siedem Drzew

Popularna i lubiana Restauracja Siedem Drzew powstała z miłości do bogatej wielkopolskiej tradycji kulinarnej i wielkiej pasji. Serwuje kuchnię opartą na regionalnych ziołach i kwiatach prosto z ogrodu, skomponowaną ze świeżych składników, według tradycyjnych domowych receptur.

Trudno o lepsze miejsce.

3. Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka

Ten piękny kompleks leśny zwany jest też zielonymi płucami Poznania. W obrębie Parku wydzielono aż pięć rezerwatów.„Puszcza Zielonka” poprzecinana jest gęstą siecią szlaków pieszych, konnych, rowerowych, do nordic walking oraz narciarstwa biegowego.

4. Park linowy Cascader Park w Kobylnicy

Niecałe 9 kilometrów od Domu w Starym Parku znajduje się największy w Wielkopolsce Park linowy oferujący niesamowitą przygodę i ogromną dawkę adrenaliny. Park posiada kilka tras o różnym stopniu trudności i wysokości a także kilka tyrolek.

5. Muzeum pierwszych Piastów na Lednicy

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zaprasza turystów do zwiedzania trzech wczesnośredniowiecznych grodów. Prezentuje relikty kamiennej architektury pałacowej i sakralnej oraz drewnianej zabudowy wsi. Najważniejszą częścią ekspozycji są pozostałości grodu pierwszych Piastów, datowane na okres wczesnego średniowiecza.

6. Wielkopolski Park Etnograficzny

Ten niezwykły skansen wsi wielkopolskiej w Dziekanowicach położony nad brzegiem jeziora Lednica gromadzi, zabezpiecza i eksponuje przedmioty i obiekty architektoniczne z obszaru Wielkopolski.
Wycieczka do skansenu to niezwykła okazja do spędzenia czasu na łonie natury i przeniesienia się do XIX-wiecznej wsi. Oryginalne budynki przeniesione z różnych miejsc Wielkopolski, odwzorowując przestrzeń wsi, tworzą niepowtarzalny klimat.

7. Wieża widokowa w Dziewiczej Górze

40- metrowa, wybudowana w 2005 roku wieża widokowa oferuje przepiękną panoramę Poznania oraz lasów i wzgórz Puszczy Zielonki. Platforma widokowa znajduje się na wysokości 30 m. Prowadzą na nią 172 schody.Teren Dziewiczej Góry porasta las mieszany, zaś w kilku miejscach znajduje się starodrzew dębowy.W XIII wieku, książę Przemysł I nadał te tereny osiadłym w Owińskach cysterkom, od których wzniesienie wzięło swoją pierwotną nazwę "Dziewcza Góra".

8. Katedra w Gnieźnie

To najcenniejszy zabytek Gniezna, położony na historycznym Wzgórzu Lecha. Pierwszą budowlą było tu oratorium, którego pozostałości można obejrzeć w podziemiach katedry. W roku 970 Mieszko I wybudował tu pierwszy kościół, siedem lat później pochowano w nim jego żonę Dąbrówkę. W roku 1000 spoczęło tu ciało męczennika św. Wojciecha.
Katedra na Wzgórzu Lecha w Gnieźnie przypomina nam o wielu wydarzeniach w dziejach Kościoła i państwa polskiego. To właśnie w Gnieźnie arcybiskupi a później prymasi dokonywali koronacji królewskich. Wspaniała gotycka katedra wraz z jej podziemiami, niezwykłe Drzwi Gnieźnieńskie, ogromny skarbiec katedralny (trzeci co do wielkości i najstarszy w Polsce – dziś eksponowany w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej), niezliczona ilość dokumentów i ksiąg – wszystko to znajduje się w odległości zaledwie 20 kilometrów od Domu w Starym Parku.

9. Atrakcje Poznania

Miasto Poznań, znajdujące się jedynie 20 km od Biskupic, pełne jest fantastycznych zabytków i atrakcji, takich jak Katedra na Ostrowie Tumskim, Stary Rynek z koziołkami, dawny Zamek Cesarski, Brama Poznania ICHOT, Cytadela, Termy Maltańskie, ZOO czy Palmiarnia.

DOM W STARYM PARKU

ul. Krótka 24, 62-007 Biskupice Wielkopolskie

+48 664 912 316 |
REALIZACJA NICEIT